Medalii de argint și bronz pentru luptătorii mureșeni

Reșița a găzdui, zilele trecute, finala Campionatului Național individual la lupte pentru seniori, competiție la care sportivii mureșeni au cucerit cinci medalii, dintre care trei de argint și două de bronz.

La lupte libere, Adrian Recorean (categoria 92 kg), Vlad Boeriu (97 kg) și Cosmin Podar (125 kg) au câștigat medaliile de argint, iar Tudor Racoțean a luat bronzul la 86 kg. La aceeași categorie de greutate, Rareș Popescu a terminat pe locul V.

Toți sportivii sunt legitimați la Clubul Sportiv Municipal Tg.Mureș, grupare care, în urma acestor rezultate, s-a clasat pe cea de-a treia poziție în clasamentul pe echipe, după CSA Steaua București și CSU Craiova.

Cea de-a 5-a medalie a fost obținută de către Botos Arabella, de la CS Mureșul Tg.Mureș, care a ocupat locul al treilea la 53 kg, lupte feminine, adjudecându-și bronzul.

Valeriu Voaideș

lupte seniori 2

The post Medalii de argint și bronz pentru luptătorii mureșeni appeared first on Radio Romania Targu Mures.

Sursa articolului: Medalii de argint și bronz pentru luptătorii mureșeni

Credit autor: MIRELA ROTAR.