Astăzi, Antal Szabolcs Barabási de la UDMR a fost numit prefect de Mureș. Astfel, după Zoltan Soos primarul municipiului Târgu Mureș și Péter Ferenc președintele Consiliului Județean Mureș, avem conducerea Mureșului alcătuită integral din trei reprezentanți ai UDMR, fără precedent în istorie. Că e bine, că e rău… putem vedea doar la finalizarea mandatelor. Dar, […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: INEDIT. Trei unguri conduc județul Mureș, în premieră!
Credit autor: ms.

