Sâmbătă după-amiază a avut loc, la Palatul Culturii, festivitatea de deschidere a Olimpiadei Naționale de Informatică, într-un cadru festiv și emoționant, în organizarea Inspectoratului Școlar Județean Mureș.
245 de elevi au participat din întreaga țară.
Vezi video aici
Olimpiada Națională de Informatică pentru elevii de Gimnaziu la Târgu Mureș at
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Olimpiada Națională de Informatică pentru elevii de Gimnaziu la Târgu Mureș
Credit autor: Punctul.
