Pompierii militari de la Detașamentul de Pompieri Sighișoara au fost solicitați în jurul orei 13, pentru extragerea unei persoane căzută într-o fântână, pe strada Bisericii din localitatea Saschiz.
Ajunși la fața locului pompierii au extras o persoană de sex masculin dintr-o fântână fără apă, adâncă de aproximativ 4 metri. Persoana extrasă a fost conștientă, cooperantă și evaluată medical de echipajul SMURD aflat la locul evenimentului. ”Nu sunt alte probleme”, informează ISU Mureș.
Persoană căzută în fântână la Saschiz at
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Persoană căzută în fântână la Saschiz
Credit autor: Marginean Erika.
