Social

Pentru agricultorii din centrul țării ploile au fost extrem de benefice

În județul Mureș, precipitațiile abundente din ultimele zile au ajutat culturile să se dezvolte, spune directorul executiv al Direcției Agricole, Ileana Gușatu: Ploaia aceasta a fost binevenită, mai sunt unele zone, dar foarte puține, în care mai băltește apa, dar nesemnificativ față de binele pe care l-au făcut ploile culturilor agricole. Deci nu avem probleme […]
Articolul Pentru agricultorii din centrul țării ploile au fost extrem de benefice apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Pentru agricultorii din centrul țării ploile au fost extrem de benefice

Credit autor: Rotar Mirela.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button