Sport

CSM Sighișoara: Victorie în deplasare

Echipa de handbal masculin a Clubului Sportiv Municipal (CSM) Sighișoara a început în forță noul sezon al Diviziei A, obținând o victorie categorică în prima etapă disputată duminică, 15 septembrie, în deplasare la Medgidia.

Jucătorii sighișoreni s-au impus cu un scor final de 29-25 în fața formației gazdă, CS Medgidia. Meciul a fost echilibrat în prima repriză, CSM Sighișoara intrând la pauză cu un avantaj de doar două goluri, scor 16-14. Totuși, în a doua parte a meciului, echipa mureșeană a dominat categoric jocul, reușind să își mărească considerabil diferența și să încheie partida cu un avantaj de 13 goluri.

„Victorie! Venim acasă cu cele trei puncte importante, luate de la o contracandidată la play-off! Bravo, băieți! Bravo, CSM! Bravo, Sighișoara! Suntem mândri de voi”, se precizează pe pagina de Facebook a CSM Sighișoara.

(D.C.)

Post-ul CSM Sighișoara: Victorie în deplasare apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: CSM Sighișoara: Victorie în deplasare

Credit autor: redactia.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button