

Echipa de handbal masculin a Clubului Sportiv Municipal (CSM) Sighișoara a început în forță noul sezon al Diviziei A, obținând o victorie categorică în prima etapă disputată duminică, 15 septembrie, în deplasare la Medgidia.
Jucătorii sighișoreni s-au impus cu un scor final de 29-25 în fața formației gazdă, CS Medgidia. Meciul a fost echilibrat în prima repriză, CSM Sighișoara intrând la pauză cu un avantaj de doar două goluri, scor 16-14. Totuși, în a doua parte a meciului, echipa mureșeană a dominat categoric jocul, reușind să își mărească considerabil diferența și să încheie partida cu un avantaj de 13 goluri.
„Victorie! Venim acasă cu cele trei puncte importante, luate de la o contracandidată la play-off! Bravo, băieți! Bravo, CSM! Bravo, Sighișoara! Suntem mândri de voi”, se precizează pe pagina de Facebook a CSM Sighișoara.
(D.C.)
Post-ul CSM Sighișoara: Victorie în deplasare apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: CSM Sighișoara: Victorie în deplasare
Credit autor: redactia.
