

Turneul 1, faza a 2-a a Campionatului Național U15 masculin s-a desfășurat la Târgu Mureș în Sala Gladius. Echipa mureșeană condusă de către antrenorul Vlad Pora a obținut trei victorii la categoria U15.
Potrivit CSM Târgu Mureș, rezultatele echipei au fost:
CSM Târgu Mureș – ACS Cuza Pirates Brăila: 78-44;
CSM Târgu Mureș – CS Fly OC Constanța: 88-44;
CSM Târgu Mureș – SCM Timișoara: 108-52
Lotul echipei pentru acest turenu a fost format din următorii jucători: Andrei Suciu, Eric Chebuț, Mark Mocsar, Jurcsi Kristóf, Paul Costin, Rareș Tăurean, Zongor Richárd, Barabási Márk, Kovaci David, Timotei Făggăraș, Bogdan Bădilă și Christian Mureșan.
„Continuăm pregătirea pentru Turneul 2 care se va desfășura în perioada 21-22 decembire, unde ne dorim din nou să obținem rezultate pozitive și să mai progresăm o etapă”, a declarat antrenorul Vlad Pora după turneu.
(D.C.)
Sursa foto: Facebook – CSM Târgu Mureș
Post-ul Trei victorii consecutive la baschet apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Trei victorii consecutive la baschet
Credit autor: redactia.
