Sport

Trei victorii consecutive la baschet

Turneul 1, faza a 2-a a Campionatului Național U15 masculin s-a desfășurat la Târgu Mureș în Sala Gladius. Echipa mureșeană condusă de către antrenorul Vlad Pora a obținut trei victorii la categoria U15.

Potrivit CSM Târgu Mureș, rezultatele echipei au fost:

CSM Târgu Mureș – ACS Cuza Pirates Brăila: 78-44;

CSM Târgu Mureș – CS Fly OC Constanța: 88-44;

CSM Târgu Mureș – SCM Timișoara: 108-52

Lotul echipei pentru acest turenu a fost format din următorii jucători: Andrei Suciu, Eric Chebuț, Mark Mocsar, Jurcsi Kristóf, Paul Costin, Rareș Tăurean, Zongor Richárd, Barabási Márk, Kovaci David, Timotei Făggăraș, Bogdan Bădilă și Christian Mureșan.

„Continuăm pregătirea pentru Turneul 2 care se va desfășura în perioada 21-22 decembire, unde ne dorim din nou să obținem rezultate pozitive și să mai progresăm o etapă”, a declarat antrenorul Vlad Pora după turneu.

(D.C.)

Sursa foto: Facebook – CSM Târgu Mureș

Post-ul Trei victorii consecutive la baschet apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Trei victorii consecutive la baschet

Credit autor: redactia.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button